Kai labai norisi adrenalino

Trūksta adrenalino? Keliauk vienas

Trūksta adrenalino? Keliauk vienas

Jei darosi nuobodu, nebežinai, ką ir kur veikti, viena geriausių idėjų yra… kelionės. Nebūtina ieškoti bendrakeleivių – šiandien galima saugiai, patogiai, smagiai keliauti ir vienam. Nuo SPA Palangoje iki muziejų pajūryje – rinktis, ką ir kur veikti, tikrai yra iš ko.

Kodėl verta keliauti savarankiškai?

Kelionės savaime yra maloni veikla. Tačiau keliauti savarankiškai verta dėl specifinių priežasčių:

  • Savęs pažinimo. Kai keliauji, labai gerai pažįsti save. Tuomet atpažįsti savo baimes, nerimus, iššūkius, pomėgius, prioritetus, vertybes. Be to, kelionės yra puiki galimybė tobulėti. Ne vien fiziškai – juk iššūkiams įveikti reikia perlipti per save, išmokti naujų dalykų, tad ir tobulėjama.
  • Kitų pažinimo. Keliaujant labai lengva susirasti naujų pažįstamų ar net draugų. Tereikia paklausti kelio ar paprašyti pridegti cigaretę, ir žiūrėk, jau mezgasi naujas, įdomus pokalbis. Beje, jei esi vienišas, kelionė gali tapti lemtinga – susirasi, pavyzdžiui, panašiai keliaujančią merginą.
  • Galimybės pasilepinti. Jautiesi pavargęs, nori laiką leisti kokybiškai, tačiau nesigauna? SPA Palangoje, įvairūs sporto klubai, treniruotės ir panašiai leis pailsėti kaip niekad gerai. Tereikia pasirinkti tinkamą vietą.
  • Geros kainos. Keliaujant su kažkuo neišvengiamai atsiranda daugiau išlaidų – tai norisi mandriau pavalgyti, tai prireikia palaikyti kompaniją nelabai įdomioje pramogų vietoje ar muziejuje… Keliaudamas vienas tokių neplanuotų ir nenorimų išlaidų išvengsi.

Keliauti savarankiškai verta ir dėl kitų privalumų – juos nesunkiai atrasi pats, tereikia išdrįsti. O tam, kad būtų lengviau, pateikiu kelis patarimus.

Kaip pasiruošti kelionei?

Jei nori, kad kelionė būtų įdomi, bet tuo pačiu ir sklandi, nepavojinga, verčiau pasiruošk jai iš anksto. Žinoma, nereikia susiplanuoti kiekvieną detalę, tačiau patariu apgalvoti bent esminius aspektus.

  • Sugalvok, ką veiksi ir koks kelionės tikslas. Tikslu gali būti ir SPA Palangoje, ir pamatyti jūrą, ir pavalgyti ypatingame restorane – tinka absoliučiai viskas, kas tik motyvuoja.
  • Sugalvok, kaip keliausi. Nors autostopas yra geras išbandymas, juo neturintiems patirties patarčiau nesižavėti. Lietuva šiuo atžvilgiu ne pati tinkamiausia šalis. Geriau sėsk į automobilį, šok ant motociklo ar tiesiog rinkis traukinį, autobusą – ten nuotykių irgi gali pakakti.
  • Apgalvok, kur apsistosi. Geriau kuo anksčiau susirasti ir rezervuoti nakvynės vietą. Tai ypač svarbu, jei keliausi likus vos kelioms dienoms iki švenčių.

Susiplanuoti savarankišką kelionę – paprasta. Pasirūpinus svarbiausiais akcentais tereikia sukaupti drąsą. Nesijaudink – patirtis visuomet naudinga, tas išmėginti jėgas visuomet verta.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *