Kai labai norisi adrenalino

Senų padangų saugojimas – be galo svarbus

Senų padangų saugojimas – be galo svarbus

Tikriausiai jau kurį laiką mėgaujiesi naujosiomis vasarinėmis ar universaliomis padangomis. Nepriekaištingas sukibimas su kelio danga, puikus stabdymo greitis, tobula reakcija į įvairiausius manevrus… Smagu, ar ne? Tačiau nereikėtų pamiršti ir senųjų padangų. Nors naujos padangos jau pasirinktos, žieminės padangos neturėtų būti apleistos. Jų neprižiūrėdamas tiesiog rizikuoji išlaidomis ir net gyvybe.

 

Kur padėjai senąsias padangas?

 

Labai dažnai senos padangos, nesvarbu, ar jos skirtos žiemai, ar vasarai, yra tiesiog nuridenamos į garažą. Garažas ne visada tam tinka, ypač, jei čia kaupiasi drėgmė, nėra apšildymo ir vėdinimo sistemos, kaupiasi daug purvo ir dulkių. Tokie veiksniai net aukščiausios kokybės padangoms yra tiesiog mirtini.

 

Kad ir kokias padangas norėtum išsaugoti, būtinai pasirūpink aplinka. Jei nori jomis atsikratyti, išmesk specialiose aikštelėse ar parduok. Tačiau jei nori dar jas panaudoti kitą žiemos sezoną, pasistenk rasti saugiausią vietą. Žieminės padangos turi būti kruopščiai nuvalytos, nuplautos. Be to, jos turi būti uždengtos brezentu ar kokiu kitu apsauginiu sluoksniu. Taip pat būtina pasirūpinti, kad padangų gumos neveiktų staigūs ir dideli temperatūros svyravimai, drėgmė ir karštis.

 

Kokia padangų būklė?

 

Kartais žieminių padangų saugoti kitam sezonui tiesiog neapsimoka. Dabar jau praėjo keli mėnesiai – pakankamai laiko tam, kad kiek atitoltum nuo kadaise brangaus pirkinio. Kritiškai įvertink jo būklę. Galbūt tos padangos yra labai susidėvėjusios, net nebesimato protektoriaus? O gal jos ir sutrūkinėjo? Šie dalykai kitą žiemą kelyje gali padovanoti nebent labai blogų dalykų. Automobilio gali paprasčiausiai nesuvaldyti.

 

Priežiūros reikia ir dabartinėms padangoms

 

Atrodytų, žieminės padangos yra saugios. Visgi atidžiai rūpintis reikia ne tik jomis. Pasižiūrėk į dabar naudojamas padangas – ar jos yra geros būklės? Ar jas reguliariai išplauni, pašalinti purvus? Ar pasižiūri, ar jose nėra įstrigę kokių stiklo šukių, vinių, aštriabriaunių akmenų ir panašių pavojingų daiktų? Jei ne, pats metas tai padaryti. Įsitikink gera būkle bent kartą per savaitę, o dar geriau – prieš kiekvieną kelionę. Tokių dalykų geriau tikrai nepraleisti.

 

Padangų priežiūra iš esmės nėra sudėtinga, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jos nereikia. Jei nori mėgautis vairavimu, būk atsakingas: laiku pakeisk padangas, kitas detales ir tausok jau turimus automobilio elementus.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *