Kai labai norisi adrenalino

Pagrindiniai padangų tipai

Pavasaris – padangų keitimo metas. Nepaisant to, kad dauguma fizinių parduotuvių šiuo metu neveikia, padangos internetu – lengviausias ir patogiausias pasirinkimas (jas galite užsisakyti Autoaibe.lt). Todėl nenuostabu, kad daugelis vairuotojų pradeda domėtis galimais jų pasirinkimo variantais.

 

Žieminės padangos

 

Būtent šias padangas atėjus pavasariui reikėtų pakeisti. Jas privaloma naudoti nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos. Šių padangų guma žemoje temperatūroje išlieka pakankamai elastinga, o jų protektorius gilesnis. Todėl užtikrinamas geresnis sukibimas su kelio danga net ir esant nepalankioms oro sąlygoms.

 

Žieminių padangų sudėtyje dažniausiai būna silicio ir gumos, todėl užtikrinamos geriausios jų techninės savybės. Pro gilius griovelis greitai pašalinamas vanduo ir sniegas – taigi vairavimas tampa stabilesnis. Šaltajam sezonui pritaikytos padangos turi 5 kartus daugiau lamelių (jos optimizuoja sukibimą su kelio danga) nei vasarinės. Todėl sutrumpinamas stabdymo kelias, sumažinama slydimo ir akvaplaningo (vandens pleištas tarp padangos protektoriaus ir kelio dangos) rizika.

 

Vasarinės padangos

 

Šio tipo padangos internetu pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis tiek ant šlapios, tiek ant sausos kelio dangos (platų jų pasirinkimą galite rasti Autoaibe.lt). Tačiau svarbu pastebėti, kad geriausios jų savybės atsiskleidžia, kai oro temperatūra yra 7 °C ir daugiau. Esant šaltesniam orui padangų guma pradeda kietėti, tampa ne tokia elastinga, todėl neužtikrinamas geras sukibimas. Vasarinių padangų profilis yra pakankamai plokščias, o raštas negilus. Kuo paviršiuje daugiau griovelių, tuo geresnis sukibimas.

 

Universalios padangos

 

Šios padangos yra skirtos visiems sezonams, taip pat jos dar vadinamos mišriomis. Jų eksploatacinės savybės vidutinės, t. y. neskirtos nei konkrečiai žiemai, nei vasarai. Mišrios padangos pritaikytos važiuoti bet kokiomis oro sąlygomis, tačiau dėl šios priežasties nukenčia kai kurios techninės savybės – nesuteikiamas toks geras sukibimas su kelio danga esant kraštutinėms oro sąlygoms.

 

Domina padangos internetu – dabar tai vienas patogiausių ir saugiausių pasirinkimų. Užsisakykite jums reikalingas prekes neišeidami iš namų svetainėje Autoaibe.lt. Jei turite klausimų, galite konsultuotis su patyrusiais šios srities specialistais. Jie pasiruošę padėti ir suteikti reikalingą informaciją. Pasirinkite patogiausią sau bendravimo būdą – telefonu, pasinaudojant „pagalba gyvai“ arba susisiekti el. paštu.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *