Kai labai norisi adrenalino

Kelionės motociklu – tarsi heroinas, bet saugumas būtinas

Kelionės motociklu – tarsi heroinas, bet saugumas būtinas

Motociklininku tampama dėl nenumaldomos traukos. Vilioti gali viskas: pačios kelionės, nevaržoma laisvė, galingumas, transporto priemonės skleidžiami garsai, technika, netgi įvaizdis. Tačiau paprastai šie dalykai nustelbia svarbius kelionių aspektus. Pavyzdžiui, pernelyg dažnai pamirštamos motociklininko apsaugos. Jos būtinos tiek mėgėjams, tiek profesionaliems lenktynininkams.

Kas tos apsaugos ir kam jos reikalingos?

Kiekvienas, norintis mėgautis kelionėmis motociklu saugiai, turi ne tik kritiškai įvertinti pasirenkamą greitį. Saugumą lemia daugybė faktorių. Vienas jų yra ir apranga, jos detalės. Verta priminti, kas kiekvienos, net ir trumpiausios kelionės metu motociklininkas turėtų vilkėti ar mūvėti:

  • šalmą,
  • specialias kelnes, striukę, švarką,
  • batus,
  • pirštines,
  • apsaugas.

Patyrusiems motociklininkams tai jau atrodo akivaizdus dalykas. Jie puikiai žino: išvengti net menkiausių traumų, pažeidimų yra išties sudėtinga. Specializuota apranga tam ir sukurta, kad grėsmės keliaujant būtų kuo mažesnės. Drabužiams, šalmams, batams pagaminti naudojamos ypatingai apdirbtos, itin patvarios, patikimos medžiagos. Tačiau to – nepakanka.

Motociklininko apsaugos – sprendimas, leidžiantis mėgautis išskirtiniu saugumu. Tai – specialūs aprangos komplekto priedai. Paprastai jie gaminami iš kieto, tvirto plastiko. Šie apsauginiai elementai gali dengti jautriausias, lengviausiai ir dažniausiai pažeidžiamas kūno dalis: kelius, alkūnes, krūtinę, nugarą.

Kaip pasirinkti geras apsaugas?

Jei norite užsitikrinti didesnį saugumą, turite skirti dėmesio apsaugų pasirinkimui. Įvertinti reikia ne tik jų tipą. Žemiau – keli reikšmingi pasirinkimo kriterijai.

  • Dydis. Tai – svarbiausias dalykas. Esmė ta, kad apsaugos gali būti veiksmingos tik tuo atveju, jeigu jos visiškai priglunda prie kūno. Taigi, krūtinės, nugaros apsaugos dydis negali būti nei per mažas, nei per didelis. Kiek paprasčiau yra rinktis alkūnių, kelių apsaugas. Jos dažniausiai yra reguliuojamos.
  • Kiekis. Galite pirkti tik kelių ar alkūnių apsaugas. Tačiau tai suteikia tik ribotą saugumą. Gerokai prasmingiau yra pasirūpinti, kad drabužinėje būtų visos motociklininko apsaugos. Tokiu atveju vairuodami tikrai jausitės tvirčiau.
  • Kaina. Tai – taip pat svarbus pasirinkimo kriterijus. Verta atkreipti dėmesį, kad žema kaina tegali sufleruoti apie žemą kokybę. Juk tam, kad kaina būtų tokia patraukli, gamintojams tenka rinktis prastesnes, pigesnes gamybos medžiagas. Rezultatas – ne tik nepatogios, bet ir nesaugios, nepatikimos aprangos detalės. Kas nori rizikuoti?

Geros apsaugos – tai investicija į saugumą. Dar daugiau, tai – tarsi raktas į tikrąjį važiavimo motociklu malonumą. Juk retas kuris galėtų mėgautis važiavimu žinodamas, kokia rizika jo laukia. Jei kelionės motociklu siejasi su svaiginančiu narkotiku ir tau, pasirūpink, kad galėtum juo džiaugtis be rimtų pasekmių.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *