Kai labai norisi adrenalino

Ką svarbu žinoti apie akumuliatorių priežiūrą?

Oro temperatūrai krentant vis žemiau, nemaža dalis vairuotojų vis dažniau susiduria su viena problema – tai sunkiau užsivedantis automobilis. Bene dažniausia to priežastis būna prastas akumuliatorius. Taigi, kaip jį prižiūrėti, kad gedimai užkluptų kuo rečiau?

 

Atkreipkite dėmesį į įkrovimo lygį

 

Prietaiso ilgaamžiškumas priklauso nuo jo įkrovimo lygio, todėl rekomenduojama reguliariai jį tikrinti. Esant tvarkingai elektros įrangai, voltmetro rodmenys turėtų svyruoti 13,8–14,5 ribose. Jei jie žemesni, jums gali praversti akumuliatorių pakrovėjai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad krauti prietaisą reikėtų maždaug 20 val.

 

Važinėjant retai geriausia atjungti

 

Nors nutekanti srovė neįjungus jokių automobilyje esančių prietaisų ir nėra didelė, nenaudojant transporto priemonės ilgesnį laiką, rekomenduojama atjungti akumuliatorių. Jei automobilis laikomas garaže, pakanka atjungti tik neigiamą gnybtą. Tačiau tuomet, jei jis stovi lauke, patartina akumuliatorių iš viso atjungti ir laikyti šiltesnėje patalpoje.

 

Nuvalykite gnybtus

 

Siekiant užtikrinti tinkamą energijos perdavimą, svarbu reguliariai valyti prietaiso gybtus. Tai gali padėti išvengti ir kitų problemų, pavyzdžiui, dėl kontaktų kibirkščiavimo kylantis gaisras. Renkantis naują akumuliatorių rekomenduojama atkreipti dėmesį į jo išmatavimus, talpą ir startinę srovę – lengviausia tai padaryti laikantis gamintojo pateiktų rekomendacijų.

 

Tvarkinga elektros įranga

 

Akumuliatorių pakrovėjai pardavinėjami ir internetu, todėl norimą prietaisą paprastai užsisakysite niekur neišeidami iš namų. Jis gali būti naudingas visiems, kurių akumuliatoriai greitai išsikrauna ir dėl to tenka susidurti su įvairiomis problemomis. Kartais akumuliatorius gali išsikrauti ir dėl trumpo jungimo elektros sistemoje arba dėl netvarkingo kintamos srovės generatoriaus.

 

Kartais vairuotojai vos tik įsėdę į automobilį mėgsta įsijungti visą galimą įrangą vienu metu: tai ir šildomos sėdynės, veidrodėliai, garso aparatūra, klimato kontrolė ir pan. Tai sunaudoja daug energijos, be to, jos reikia ir variklio užvedimui. Žinoma, tokie transporto priemonės privalumai ir sukurti tam, kad būtų galima jais naudotis. Tačiau tuomet kas kiek laiko patartina įkrauti akumuliatorių.

 

Užsisakykite norimus automobilio reikmenis internetu. Asortimente raskite didelį jų pasirinkimą: tai ne tik akumuliatorių pakrovėjai, bet ir padangos, valytuvai ir daugelis kitų priemonių.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *