Kai labai norisi adrenalino

Dyzelinio variklio privalumai

Šiomis dienomis degalų taupymas tampa vis svarbesne savybe automobilių pirkėjams, todėl dyzeliu varomos transporto priemonės yra intriguojantis, vis populiarėjantis pasirinkimas. Augant tokio tipo variklio paklausai, kai kurie vairuotojai taip pat pradeda klausti savęs, ar dyzelinis variklis, žinomas dėl degalų taupymo efektyvumo, yra geresnis variantas, nei tradicinis benzininis variklis. Tiems, kuriems sunku nuspręsti, žemiau pateikiami keli, itin reikšmingi dyzelinio variklio privalumai. „Šaltis“ specialistai tai pat pažymi, kad vienas iš jų – greitas ir nebrangus dyzelinių variklių remontas.

 

Dyzeliniai varikliai turi didesnę ridą

 

Akivaizdu, kad patraukliausias tokio variklio aspektas tai, kad jie, palyginus su panašaus dydžio benzininiais varikliais, yra ekonomiškesni. Jie pasižymi didesniu efektyvumu ir naudoja kurą, kuriame 10-15% daugiau energijos, nei benzine. Todėl tokios transporto priemonės gali nuvažiuoti nuo 20% iki 35% daugiau kelio nei tos, naudojančios benzininį variklį.

 

Vairuotojams, kurie nuolatos važinėja tiek darbo, tiek laisvalaikio tikslais, labai greitai paaiškėja, kad dėl kuro sąnaudų efektyvumo, tai yra itin geras pasirinkimas. O svarbiausia, kaip „Šalvis“ komanda pastebi, tai aplamai ekonomiškas pasirinkimas. Įvykus kokiam gedimui, dyzelinių variklių remontas, detalių keitimas nepareikalaus daug pinigų.

 

Yra patikimi, ilgaamžiai

 

Kadangi jie veikia mažesniu apsisukimų per minute greičiu, dyzeliniai varikliai žymiai lėčiau nusidėvi, nei benzininiai. Jie taip pat gaminami tvirtesni, su storesnėmis cilindrų sienelėmis ir tvirtesnėmis dalimis, įskaitant vožtuvus, stūmoklius ir alkūninį veleną. Todėl, žinoma, dyzelinės transporto priemonės tarnauja ilgiau, nei benzininės. Tačiau čia reikė atidesnės, reguliarios techninės priežiūros.

 

Turi didesnę vilkimo galią

 

Sukurdamas didesnį sukimo momentą esant žemesniam apsisukimų dažniui, dyzelinis variklis gali vilkti itin sunkias apkrovas į stačius nuolydžius. O dėl to tuo pačiu patiria mažesnę apkrovą ir sunaudoja mažiau degalų. Bet, priklausomai nuo to, ką planuojate tempti, tam reikia įsigyti krovinio pritaikymui skirtą specialią įrangą.

 

Jei reguliariai keliaujate automobiliu arba reikia nuolatos tempti didelius krovinius per nelygias vietas – dyzelinė transporto priemonė tikrai pravartus pasirinkimas. Tam, kad ji tarnautų kuo ilgiau, „Šalvis“ pažymi, kad svarbi atitinkama, reguliari priežiūra, o esant reikalui ir dyzelinių variklių remontas.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *