Kai labai norisi adrenalino

5 ženklai, kad atėjo laikas tikrinti kuro purkštukus

5 ženklai, kad atėjo laikas tikrinti kuro purkštukus

Kaip ir daugelis dalykų, dyzeliniai varikliai turi savų privalumų bei specifinių problemų. Neretai jos atsiranda dėl netinkamos priežiūros ar eksploatacijos, tačiau Išvengti jų kartais nebūna įmanoma, kad ir kaip uoliai stengėtės išlaikyti savo variklį puikios būklės.  Purkštukų remontas „Šalvis“ servise – vienas daugiausiai atliekamų darbų dyzeliniams varikliams. Pateiksime 5 ženklus, kurie indikuoja, jog purkštukams gali reikėti detalesnės apžiūros.

1. Automobilis sunkiai užsiveda

Žinoma, šis simptomas dažnai pasitaiko ir esant kitiems sutrikimams. Visgi, jei esate tikri, kad akumuliatorius yra pakrautas, o į baką įpylėte pakankamai degalų, didelė tikimybė, kad sutriko kuro purkštukų veikimas. Be to, gali būti ir taip, kad po variklio užvedimo ir akseleratoriaus pedalo paspaudimo praeis šiek tiek laiko, kol transporto priemonė pajudės iš vietos.

2. Degalų kvapas salone

Jeigu dažnai jaučiate degalų kvapą salone, dėl to bus kalti purkštukai: kuras yra nesudeginamas, kai purkštukai neužsidaro iki galo. „Šalvis“ atstovų teigimu, purkštukų remontas bus reikalingas, nes ši bėda glaudžiai siejasi su kitu ženklu, dėl kurio sunerimsta vairuotojai.

3. Padidėjusios kuro sąnaudos

Kai variklis negauna tinkamo degalų kiekio, tuomet jis siunčia signalą purkštukams, jog šie tiektų daugiau kuro. Purkštukai, dėl kurių kaltės sutrinka kuro tiekimas, varikliui duoda tiek degalų, kiek jis reikalauja, tačiau tokiu atveju jų sunaudojama gerokai daugiau nei įprastai. Šis sutrikimas yra ypač juntamas vairuotojų piniginei todėl, pastebėję nei ši šio, nei iš to padidėjusias degalų sąnaudas, patys atskuba į servisą.

4. Užsidegęs variklio patikros simbolis prietaisų skydelyje

Ko gero, pats akivaizdžiausias problemos indikatorius yra užsidegęs simbolis prietaisų skydelyje, rekomenduojantis patikrinti variklį. Žinoma, tai nebūtinai reiškia, kad reikalingas purkštukų remontas, tačiau „Šalvis“ meistrai ragina neatidėlioti variklio patikros ir, esant galimybei, apsilankyti servise ir atlikti diagnostiką.

5. Per maži variklio sūkiai

Jeigu degalų tiekimo sistemoje yra nuotėkis ar susidarė kamščiai, variklis negaus pakankamai degalų, o tai neleis jam dirbti aukštesniame sūkių dažnyje. Tai ilgainiui gali sukelti papildomų problemų variklio komponentams, todėl geriau šią bėdą išspręsti kuo greičiau.

Servise mechanikai atliks diagnostiką, nustatys tikslią problemą ir pasiūlys sprendimo būdą. Kartais purkštukus tiesiog užtenka išvalyti, o, jei problema yra rimtesnė, gali reikėti keitimo.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *